Serwis randkowy początkiem wielkiej znajomości

Kilkanaście lat temu na osoby szukające szczęścia w miłości za pośrednictwem internetu patrzyli krzywo konserwatyści, którzy szybko stwierdzali też, że jedynym sposobem na znalezienie drugiej połówki jest wizyta w klubie lub barze. Niewiele czasu upłynęło, zanim konkurencja utopiła kilka mniej znanych portali, a wiele zamieniła po prostu w serwisy z ogłoszeniami prostytutek (nawet jeśli one same nazywają się inaczej). Paradoksalnie pomogło to dobrym serwisom randkowym, które nie tylko przetrwały, ale automatycznie oczyściły się z ogłoszeń typowo erotycznych.

Serwis randkowy początkiem

 

Co jest, czego nie ma?

Dobry serwis randkowy rzadko już dziś reklamuje się jako serwis towarzyski, bo to określenie też zaadoptowały do swoich potrzeb e-burdele. Portale randkowe często mają prosty layout, nikt tu nie przykłada olbrzymiej wagi do nowoczesnego wyglądu, bo ważniejsza jest funkcja. Można więc kontaktować się z użytkownikami nawet z poziomu darmowych kont, można przeglądać zdjęcia, wyszukiwać ogłoszenia, można sprawdzić, kto co o sobie napisał, można umówić się na randkę w realu.

Serwis do zadań specjalnych

Trochę szkoda, że dożyliśmy czasów, w których łatwiej znaleźć w sieci usługę miłości za pieniądze, niż samą miłość. Tym samym serwisy randkowe stały się portalami do zadań specjalnych. Za niepozornym wyglądem strony kryją się często naprawdę zdumiewające historie miłosne, które wielu reżyserów chętnie zaadaptowałoby na potrzeby scenariuszy filmowych. Choć to czasem nie do wiary, internetowe serwisy randkowe mają niezwykłą moc łączenia ludzi. Co najważniejsze jednak, dziś już nikt rozsądny nie uważa takich stron za „ostatnią deskę ratunku”. Serwis randkowy to rozwiązanie dla ludzi, którzy z najróżniejszych powodów nie chcą albo nie mogą spotkać się w rzeczywistym świecie: bo są nieśmiali, bo zbyt dużo pracują, bo mieszkają w zupełnie innych miejscach, często w różnych krajach – przecież dlatego dużą popularnością cieszą się u nas ostatnio ukraińskie portale randkowe. W takich serwisach często rejestrują się osoby o bardzo wysokich wymaganiach wobec przyszłych partnerów, ludzie sukcesu, zadowoleni z siebie, ale po prostu niemogący odnaleźć szczęścia w realu. W końcu każdy z nas szuka czegoś innego i często mamy problem z tym, żeby znaleźć właściwy sweter, który posłuży góra dwa sezony, a co dopiero mówić o znalezieniu osoby, z którą chciałoby się spędzić resztę życia.

radki online

 

Ostrożność tak, uprzedzenia nie

Serwis randkowy to miejsce, w którym spotykają się ludzie tak różni, jak to tylko możliwe. Nigdy nie da się zagwarantować stuprocentowego bezpieczeństwa ani w sieci, ani w realu, więc warto podchodzić do takich znajomości z pewną rezerwą, ale i z nadzieją na najlepsze. Na pewno natomiast nie jest dobrym pomysłem zaczynanie od odpowiadania o tym, czego się nie szuka. Nie należy epatować swoimi uprzedzeniami, żeby nie zrażać innych – są kulturalne sposoby na to, żeby powiedzieć „dziękuję, ale nie”. Choć serwis randkowy to nie klub złamanych serc, każdy z uczestników ma swoją wrażliwość i sam na pewno dobrze rozumiesz, że czasem łatwo jest nawet niechcący zranić czyjeś uczucia, więc szukając swojego szczęścia, nie wolno zapominać o ogólnych zasadach netykiety, które są tu tym ważniejsze, że serwis randkowy jest tak naprawdę ostatnim miejscem, gdzie jeszcze się one utrzymują i oby zostało tak jak najdłużej.24.02.2018